Konferencja ma na celu przedstawienie zagadnień z zakresu medycyny integracyjnej, nowego podejścia do pacjentów łączącego w sobie metody stosowane w medycynie zachodniej oraz wschodnich systemach medycznych, głównie tradycyjnej medycynie chińskiej, o udowodnionej w badaniach naukowych skuteczności i bezpieczeństwie zastosowania.
Wśród zaproszonych gości są wybitni eksperci z USA oraz Chin. Jednym z wykładowców będzie także dr n. med. Magdalena Kocot-Kępska, sekretarz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Wierzymy, że konferencja otworzy przed naszą uczelnią, miastem – a w przyszłości również krajem – nowe horyzonty, pokazując, w jaki sposób zintegrowane podejście zorientowane na pacjenta może przyczynić się do zwiększenia skuteczności i bezpieczeństwa leczenia, a także redukcji kosztów leczenia, dzięki położeniu większego nacisku na profilaktykę chorób oraz zastosowanie tańszych metod leczenia. Wydarzenie jest istotne również z uwagi na podejmowany w jego trakcie – niezwykle dziś aktualny w środowisku medycznym – temat leczenia bólu, m.in. w aspekcie leczenia przewlekłych zespołów bólowych.
W trakcie konferencji omówione zostaną sposoby leczenia bólu, które mogą być uzupełnieniem bądź alternatywą do obecnie stosowanego leczenia. Przedstawione metody poparte są badaniami naukowymi dotyczącymi ich skuteczności i bezpieczeństwa zastosowania.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie.
Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków.
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na dzień zamknięty konferencji, czyli na 19.09.2018 r.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 06.09.2018 r. drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Poniżej zamieszczamy szczegółowy program konferencji.
Z wyrazami szacunku
Prorektor ds. Collegium Medicum
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzicki